Latest news

img
Mar
11
qucegy  

Jak sprawdzić BIK to jedna z bardziej ważkich kompetencji, jaką koniecznie musi posiadać każda jednostka zainteresowana wzięciem kredytu. Wielu z was może zadać pytanie przecież, co jest tak elementarnego w tym indeksie? Na tak postawione zapytanie odpowiedź jest w stanie być niesłychanie krótka albo niesłychanie przewlekła. W 1szej kolejności trzeba uświadomić sobie czym tak rzeczywiście jest ten rejestr i jak niesłychanie wpływa na fakt pożądanej bądź też negatywnej decyzji na przedłożony przez nas wniosek kredytowy w instytucji finansowej.

W późnych latach dziewięćdziesiątych Związek Banków Polskich chcąc ulepszyć transfer wiadomości pomiędzy placówkami bankowymi na temat swych obecnych i hipotetycznych odbiorców wprowadził do życia Biuro Informacji Kredytowej. Dzięki temu za każdym razem, jak wnioskujemy o użyczenie pożyczki bądź kredytu w banku jesteśmy w weryfikowani w tym indeksie. Zdaje się, więc, że dojście do niego mogą mieć wyłącznie fachowcy kredytowi. Nic w większym stopniu błędnego. W dzisiejszych czasach dzięki użyciu Sieci internetowej każdy już wie jak sprawdzić BIK.

Wystarczy tylko wejść na oficjalną witrynę www Biura Informacji Kredytowej. Kiedy już się tam znajdziemy, u góry po prawej stronie odnajdziemy link „rejestracja”. Po kliknięciu w niego zostaniemy przekierowani na witrynę, na jakiej to zostaniemy poproszeni o wskazanie adresu naszej poczty elektronicznej, i wpisanie kodu z załączonego obrazka. W dalszej kolejności na skrzynkę mailową otrzymamy link aktywacyjny, w który to należy kliknąć. Idąc poprzez kolejne strony pozyskamy wejście do naszego konta i już będziemy wiedzieć jak sprawdzić osobisty BIK.

czyszczenie bik pko bp

Skip to toolbar